Blog

Trénink 5. dubna

06.04.2009 10:35

Dnes byl v Ostravě-Hrabové další trénovací den, ale počasí už nám tolik nepřálo. Termika skoro žádná, nebo jen občasná bublina. Ve velké výšce (okolo 300m) se občas dalo udržet, ale někdy to padalo úplně všude a všem - lety max 5-7 minut z této výšky nebyly vyjímkou... Letadla se při tom skoro ztrácela v oparu, který nezmizel celý den. Ivan Havlík nám ukázal že opravdu umí, nebo měl více štěstí. Termiku našel i tam, kde ostatní padali, ale je fakt, že jeho Ambrosie lítá obvykle asi o 100m výše - lepší motor i baterky jsou znát... 

Alešovo opravené Corado lítá velmi dobře a má docela slušivou kabinku z PET láhve. Minulá havárie se na letu neprojevuje a dnes předvedl i fungující klapky - přistává už hezky pomalu a přesně (na rozdíl ode mne, já umím jen to pomalu...). 

Odpoledne se rozfoukalo a oba kompozitové stroje ukázály co umí, vítr jim opravdu nedělá tolik problémů. Vítr navíc foukal docela nepříjemně kolmo k dráze a muselo se přistávat od potoka - moc místa tam není, stromky a zaparkovaná auta nejsou právě dobré "přistávací terče". Můj Tweety s drsnějším povrchem a prohnutějším profilem křídla se sice držel, ale je přece jen pomalý, při stoupání stál téměř na místě a nad zemí si s ním vítr pohazuje, přesné přistání je tak trochu adrenalin... Je to zkrátka letadlo do klidu. 

Nakonec nikdo nic nerozbil, drobné šrámy od tvrdších přistání jsou snadno opravitelné a všichni mají zase o nějakou zkušenost více. Příští víkend bude dlouhý a pokud se vydaří počasí, bude snad velká generálka na první LamaCup.    

petan64

—————

3. trénink na LamaCup

15.03.2009 07:30

 V sobotu 14.3. bylo opět ideální počasí, trénink se konal na již tradičním místě. Proběhl i ostrý test podle LamaCup pravidel a šnekův Easy Glider přelítal sgamesova dřeváka (asi bylo až moc hezké počasí). Fotky jsou opět na Picase.

—————

2. trénink na Lamacup

08.03.2009 20:00

V krásném nedělním počasí se na trénink v Hrabové sešlo okolo deseti účastníků. Bylo tam pár místních, ale většina letců byli LamaCupáci. Nějaké fotografie jsou na picase.

—————

Sobotní trénink

09.02.2009 09:53

Trénink v sobotu se uskutečnil. Někteří účastníci to pojali jako KrtkoCup. Pokud máte nějaké fotografie nebo video, tak nám dejte vědět a vytvoříme krátkou reportáž.

 

—————

První zpráva

30.01.2009 14:19

Dnes byl spuštěn náš nový blog. Prosím sledujte jej, budeme se snažit přinášet vždy aktuální informace. Číst zprávy tohoto blogu je možné i přes RSS kanál.

—————


www.LamaCup.cz